“Blickrig” Vojvodine u duelu sa Inđijom

Stadion “Karađorđe” u Novom sadu je bio domaćin duela dve vojvođanske superligaške ekipe. Fudbaleri Vojvodine su ugostili ekipu Inđije.

Utakmica na najvećem stadionu u Pokrajini praktično je bila na samom početku a već je bila i rezultatski rešena.

Vojvodina je za samo dva minuta postigla dva gola i to se na kraju utakmice ispostavilo kao nepremostiva prepreka za goste. Domaći do gola dolazi sa bele tačke. Oborio je igrač Inđije Cucin igrača domaćina na samoj ivici kaznenog prostora. Na snimku se čini i van njega, ali je glavni arbitar Novica Angelovski presudio da je to bilo unutak kaznenog prostora gosta i pokazao je na belu tačku. Poklon rutinski u gol pretvara Stojković, iako je Jovičić “pogodio” gde će lopta, ali je bio ipak “kratak” da spreči njen put u mrežu, 1: 0. Bio je to tek 17.minut meča.

I dok su se misli još gostu bile u košmaru novi šok, 2: 0 samo dva minuta kasnije. Simić je šutirao praktično neometen unutar kaznenog prostora i golman Inđije je morao po drugi put po loptu u sopstvenu mrežu.

U nastavku gost se polako oporavlja od početnog šoka. Zaigrali su mnogo bolje momci u zeleno belim dresovima, bili ravnopravan rival, a domaćin je ponovio svoju prepoznatljivu igru, da kada ima lepu rezultatsku prednost “zaključa utakmicu”.

Ipak gost može da žali što do kraja nije uspeo da stigne do boda. Krneta je uzdrmao okvir gola, a utešni gol je stigao sa bele tačke. Bio je to drugi minut nadoknadnog vremena kada je Bastajić zatresao mrežu domaćina za 2: 1. Pre toga Kovačević je rukom zaustavio let lopte ka golu Vukliša.

VojvodinaInđija 2: 1 (2: 0)

Novi Sad. Stadion “Karađorđe”. Sudija: Novica Angelovski, pomoćnici: Pavle Piper i Nenad Kurčubić, četvrti sudija: Ivan Nikitović. Delegat: Dragoslav Đerman. Strelci: Stojković 17′ (penal), Simić 19′ – Vojvodina, Bastajić 90+2′ – Inđija. Žuti karton: Kovačević 90′ – Vojvodina.

Vojvodina: Vukliš, Devetak, Maksimović (Đurić 87′), Zukić, Andrić, Drinčić (K), Simić (Novevski 82′), Bojić, Gemović (Mrkajić 64′), Bralić, Stojković (Kovačević 64′).
Trener: Nenad Lalatović

Inđija: Jovičić, Cucin, Hrubik (Nikola Đurić 70′), Pantelić (Dimitrov 46′), Vasilije Đurić (Riznić 70′), Škorić, Bastajić (K), Aleksić (Jobe 85′), Krneta, Đorđević (Jovanović 90′), Bakić.
Trener: Dejan Čelar