No image

Dugi niz godina u susretima sa ekipom Mladosti iz Lučana inđijski zeleno beli izlaze uglavnom sa terena sa poguntim glavama.

Tako je bilo i u utakmici 26.kola Linglong Super lige Srbije odigranoj u Lučanima. Inđinčani su dobro parirali favorizovanom domaćinu i dugo imali “bar” bod u svom džepu. Međutim i taj bod im je izmakao u samom finišu utakmice.

Domaćin do gola stiže posle jedne duge akcije. Lopta stiže do Jovanovića, koji je duboko u kaznenom prostoru gosta, ali dobro izblokiran. Ipak on uspeva da uputi loptu na drugu stranu kaznenog prostora gde je igrač domaćina ubacuje u peterac, a Damjanu Krajišniku nije bilo teško da matira Prekovića, 1: 0. Igrao se tada 29.minut meča.

Domaćin je mogao i do ubedljivije prednosti, ali je golman Inđije opet imao svoj dan i dobro je čuvao svoju mrežu. Gost te poklone svog golmana koristi posle dobre akcije i poravnava rezultat. Bosančić je vukao loptu, u pravom trenutku upućuje istu ka zahuktalom Luki Čermelju. Ovaj upućuje prizeman šut iskosa sa leve strane napada u suprotan ugao gola domaćina i to je bilo 1: 1 u 38.minutu.

U drugom delu meča Inđinčani su solidno parirali domaćinu. Mladost je imala tu više napada, ali je i dalje Preković bio gospodar svog kaznenog prostora. Sa druge strane pokušavali su i gosti da stignu do gola i vođstva, ali su se ti pokušaji uglavnom završavali šutevima sa distance.

2: 1 je bilo u 85.minutu. Brza akcija domaćina po desnoj strani napada. Lopta je upućena u srce kaznenog prostora. Tu puno mesta ima za Predraga Pavlovića, koji se namešta, šutira po zemlji i gađa u mrežu nemoćnog golmana Inđije. Velika radost igrača Mladosti, a koliko im je ovaj gol značio najbolje je pokazao golman koji je pretrčao ceo teren da podeli radost sa svojim saigračima.

Inđija je tako opet poražena na gostovanju i pored dobre igre protiv favorizovanog domaćina. Te igre se negde moraju jednom naplatiti.

Lučani. Stadion Mladosti bez prisustva gledalaca. Sudija: Lazar Lukić, pomoćnici: Dragan Bogićević i Bojan Banović. Četvrti sudija: Momčilo Marković. Delegat: Aleksandar Jovanović-Džajić. Strelci: Krajišnik 29′ i Pavlović 85′ – Mladost, Čermelj 38′ – Inđija. Žuti kartoni: Eliomar 13′, Šatara 65′, Radivojević 88′ – Mladost, Mihajlov 4′, Cucin 7′, Bastajić 48′, Vidić 71′ – Inđija.

Mladost: Zečević, Eliomar (Pavlović 63′), Krajišnik, Lazar Jovanović (Pešić 90′), Mićević, Bojović, Radivojević, Ješić (Sinđić 89′), Milošević, Petar Jovanović, Šatara.
Trener: Goran Stanić

Inđija: Preković, Cucin, Mihajlov, Bosančić, Marković, Bastajić, Milan Janjić (Purtić 67′), Pavlović (Banjac 78′), Tomić (Krasić 56′), Čermelj, Vidić.
Trener: Aleksandar Janjić